Тема 4.Послідовність голосних звуків.
Мета: удосконалювати навички студентів правильно використовувати нову професійну фонетику на основі тексту «Art galleries of London»; розвивати логічне мислення; виховувати культуру мовлення. Ознайомити студентів з «фальшивими друзями» перекладача, уміти застосовувати отримані знання на практиці.
Обладнання: малюнки до теми, роздруківки текстів для читання та завдань, словники.
Час проведення: 2 год.
План заняття
І Організаційний момент. Привітання
ІІ. Основна частина. Знайомство з теоретичними відомостями про послідовність голосних звуків в англійській мові.
ІІІ. Пошукове читання та граматичний аналіз тексту «Art galleries of London»
Теоретичні відомості.
Акомодація – це часткова адаптація звуків, яка спостерігається між приголосними голосними та приголосними (наприклад, [n] стає зубним перед міжзубними: in the; голосний середнього піднесення [e] стає більш відкритим перед [l]: tell, fellow, belly тощо). Зазвичай такі зміни в артикуляції є незначними і не помічаються мовцями.Один з найбільш поширених типів зміни звуку – асиміляція, або уподібнення звуків один до одного в мовленнєвому потоці. Повною називається така асиміляція, за якої асимільований звук уподібнюється асимілюючому за всіма ознаками, повністю зливається з ним: give me [gImmI]. Частковою асиміляцією називається уподібнення асимільованого звуку асимілюючому за частиною ознак. Якщо попередній звук уподібнюється подальшому маємо регресивну асиміляцію: what’s this [ts], newspaper[sp], gooseberry [zb]. Прогресивною називається асиміляція, за якої подальший звук уподібнюється попередньому: hands [dz], cats [ts], carved [vd], worked [kt] .
Розглянуті вище зміни звуків відносяться до розряду комбінаторних, оскільки з'являються в результаті взаємодії звуків в тих або інших комбінаціях. Окрім комбінаторних змін звуків бувають також позиційні.Позиційними називаються ті зміни звуків, які відбуваються в тих або інших позиціях. Редукцією називаються втрата гласним звуком однієї або декількох його ознак, скорочення тривалості звуку чи послаблення сили звуку: [kən¢trækt], [ə¢stoniS]. Редукція голосних, відбувається в позиціях слабких з просодичної або морфологічної точок зору, особливо в ненаголошених складах і афіксах. Розрізняють редукцію кількісну, при якій скорочується довгота і сила голосного і якісну, за якої змінюється якість складових голосних, тобто голосні в ненаголошених складах стають слабкіше та коротше. При дуже сильній редукції ненаголошені голосні можуть доходити до нуля, тобто переставати вимовлятися. Такий тип редукції називають нульовою редукцією. Наприклад, у словах postman, policeman голосні можуть не вимовлятися в усіх ненаголошених складах.
Пошукове читання тексту.
Art galleries of London
Speaking about art galleries of London we should first of all mention The national gallery, The national portrait gallery and The state gallery. I would like to tell you about National portrait gallery and about Tate gallery.
The national gallery houses one of the richest and most extensive collections of painting in the world. It stands to the north of the Trafalgar Square. the gallery was designed by William Wilkins and build in 1834-37. The collection covers all schools and periods of painting, but is a specially famous for it's examples of Rembrandt and Rubents. The British schools is only moderately represented as the national collections are shared with the Tate gallery. The National gallery was founded in 1824 when the government bought the collection of John Angerstein which included 38 paintings.
The Tate gallery houses the national collection of British painting from the 16-th century to the present day. It is also the national gallery for modern art, including painting and sculpture made in Britain, Europe, America and other countries. It was opened in 1897 as the national gallery of British art. It owes it's establishment to Suie Henritate who built the gallery and gave his own collection of 65 painting.
Домашнє завдання : переказувати текст«Art galleries of London»
- 2 Тематичний план практичних занять
- Тема 1. Фонетичні особливості професійного мовлення.
- План заняття
- Тема 2 Повна класифікація приголосних звуків.
- План заняття
- Тема 3 Повна класифікація голосних звуків
- План заняття
- Тема 4.Послідовність голосних звуків.
- Тема 5. Послідовність приголосних звуків.
- Тема 6. Наголос у словах англійської мови.
- Тема 7. Втрата вибуху, боковий вибух, носовий вибух.
- Словотворення за допомогою афіксації.
- Тема 8. Узагальнення знань про основні поняття та явища англійської фонетики. Фонетичний мінімум іноземної мови професійного мовлення.
- Вимоги до вимови
- Тема 9. Інтонація та її лінгвістична функція. Основні елементи синтагми.
- Тема 10. Класифікація інтонаційних моделей в англійській мові.
- Тема 11. Наголошені та ненаголошені склади.
- Тема 12. Низхідна та висхідна шкала. Їх особливості використання.
- Тема 13. Інтонація у стверджувальних реченнях.
- Тема 14. Інтонація прямої мови. Інтонація ввідних слів
- Тема 15.Інтонація питальних речень (загальні та спеціальні питання; запитання до підмета).
- Тема 16.Інтонація спонукальних речень. Типи наголосу.
- Тема 17. Темп мовлення. Ритм. Ритмічні групи.
- Тема 18. Граматичний мінімум іноземної мови професійного спілкування. Граматична структура сучасної англійської мови.
- Тема 19.Іменник. Артикль.
- 2.1 Утвореннямножиниіменників
- 2.2 Правила правопису множини іменників
- 2.3 Окремі випадки утворення множини іменників
- 2.4 Присвійний відмінок
- 2.5 Практичні завдання
- 2.6 Підсумкові тести з граматики
- 1. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 2. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 3. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 4. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 5. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 3.1 Вживання неозначеного артикля
- 3.2 Вживання означеного артикля
- 3.3 Відсутність артикля перед обчислюваними іменниками
- 3.4 Вживання артикля з власними іменниками
- 3.5 Практичнізавдання
- 1. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- 1. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- 2. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- Тема 20Прикметник. Прислівник.
- 4.1 Практичні завдання
- 4.2 Підсумкові тести з граматики
- 1. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 2. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 3. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 4. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 5. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- Тема 21.Займенник.
- 6.1 Особові займенники
- Indefinite Pronouns. Quantitative Pronouns.
- It's her, I am sure. (Bronte) Це вона, я певна.
- 6.2 Присвійні займенники
- 6.3 Зворотні займенники
- 6.4 Вказівні займенники
- 6.5 Питальнізайменники
- 6.6 Неозначені займенники
- 6.7 Кількісні займенники
- 6.8 Практичні завдання
- Тема 22.Числівник.
- Тема 23. Службові частини мови.
- Тема 24.Особливості вживання Perfect і Perfect Continuous в англійській мові.
- Тема 25. Особливості вираження минулого часу в англійській мові.
- Тема 26. Особливості вираження майбутнього часу в англійській мові.
- TheFutureIndefiniteTense
- I think I'll ... I don't think I'll...
- TheFutureContinuousTense
- 1.3.The Future Perfect Tense
- 1.4.The Future Perfect Continuous Tense
- 1.5.The Present Indefinite Tense
- 1.6. The Present Continuous Tense
- Тема 28. Часи англійського дієслова в пасивному стані.
- Тема 29. Непряма мова.
- Тема 30. Синтаксис як розділ граматики. Просте речення. Класифікація простого речення.
- Тема 31. Другорядні члени речення: додаток, означення, обставина.
- Тема 32. Складносурядне та складнопідрядне речення.
- Тема 33.Аналіз речення.
- Тема 34. Слово та його значення.
- Тема 35.Стилістична класифікація лексики.
- Тема 36. Морфологія слова.
- Тема 37. Комплексна контрольна робота
- Хід заняття
- 4 Перелік навчально – методичної літератури