Тема 22.Числівник.
Мета: формувати навички говоріння, читання, , розвивати комунікативні здібності студентів Формувати граматичні навички вживання числівника.
Обладнання: малюнки до теми, роздруківки текстів для читання та завдань, словники.
Час проведення: 2 год.
План заняття
І Організаційний момент. Привітання
II. Перевірка домашнього завдання.Переказ тексту «Aivazovsky»
ІІІ. Основна частина.
Читання тексту
Прочитайте текст, намагайтеся зрозуміти його. Випишіть з тексту всі невідомі слова, складіть план тексту
Architecture
Architectural tradition in the land of Ukraine is very old: here the pre-Christian remains of great structural complexes have preserved. For instance, these are Chersoneses and Olvia, the ancient Greek city-states on the Black Sea coast and in Crimea, and others. In particular, it is the Bilske settlement of the 7th to 3d centuries B.C. that scientists identify with the pre-historic city of Gelon described by Herodotus.
The authentic Ukrainian architecture started to form in the 9th to 10th centuries with emergence the Kievan Rus, the centralized power on the territory of Ukraine. Initially, all the constructions, that is, fortifications, palaces, churches, were made of wood. From time immemorial, erected of horizontally laid sections of timber provided with hipped roof the log-structure served as basis. This tradition of erecting log-houses had preserved up to the beginning of the 20th century. Even today, one may observe these constructions used for living quarters, for instance, in Chernihiv.
Concurrently with embracing Christianity the first constructions of Byzantine style appeared in Kievan Rus, which glaring example is the Saint Sophia Cathedral of the 11th century in Kyiv that succeeded to last out until the present, however having undergone substantial baroque remodeling.
The Byzantine style, having found itself in Rus, started to be actively reformed in accord with the authentic conceptions of construction and ornamentation. Resulted by such a reforming the elongated up domes of Kyiv’s churches and specific color array of the paintings, frescos and mosaics appeared.
Following the Mongol invasion construction in Ukrainian land became subject of defense purposes. During 12th to 15th centuries predominantly towered fortresses, fortified monasteries and castles were being built in Kamianets-Podilsky, Lviv, Lutsk, Kremenets, and Bilhorod-Dniprovsky. With their walls high and unassailable, one may see decorative ornament in some of them made in the form of Ukrainian plakhta (right-angled pattern) or embroidery bricked red. Of this, the Khotyn Castle in Chernivtsi oblast with walls 30 to 35 meters high is the best example that preserved perfectly until now.
Fortified monasteries of the 15th century are also remindful of castles. The place of the principal cathedral of the monastery was usually either in the center of the monastery court or within the system of defensive walls. Temples were necessarily adapted to withstand attack since they often served asylum not only for monks but for laity too.
During 16th and 17th centuries, the Renaissance style spread widely in Ukraine. The phenomenon has reflected most vividly in the architectonics of Lviv. The Revival Style ensemble of houses, which dominant feature of the so-called Chorna Kamianytsia – a black structure surrounded by the lighter ones, has preserved almost completely in one of the central squares of this city. Extraneous features of epochs and combination of various styles in the architectural style of the city make it a genuine open-air museum. UNESCO as cultural heritage of humanity registered the historical downtown part of Lviv.
Renaissance arrival was also of great importance for further development of Ukrainian architecture, especially the Ukrainian Baroque style. The Baroque art and architecture that happened to be the climax of artistic efforts in West and East Europe and appreciated highly in Ukraine of the 17th century had combined with local artistry here, especially the one of stonework, creating a new unique style of Ukrainian Baroque. Thanks the active activity of Hetman Mazepa in the field of construction the Baroque style in Ukraine is also called the “Mazepian Style”. Unfortunately, the majority of masterpieces of the Ukrainian Baroque style failed to have preserved; partly it happened because of the Bolshevik policy of “temple destruction” and partly due to specific offshoot of the style – the so-called Cossack Baroque represented by churches made of wood.
In the 18th century, the Ukrainian Baroque underwent changes: the faces were plastered and decorated with modeling which example is the Pokrovska Church built from the design of outstanding Ukrainian architect Hryhorovych-Barsky.
Baroque is the style of architectural ensembles. The majority of the ensembles of Ukrainian monasteries had been formed in different periods, often even in old Rus times, however their final formation occurred during the epoch of Baroque when all the structures were licked into unified stylistic shape. Such are the monasteries of the Dnipro River region and left bank Ukraine, Saint Sophia Cathedral ensemble and Vydubetsk monastery in Kyiv.
Starting with the end of the 18th century Classicism, the so-called its urban style came to Ukraine which characteristic feature was considerable reduction in construction of churches with preference for palaces and public buildings. It was during this period that from the design of Italian architect Bartolomeo Rastrelli the Mariinsky Palace, the present-day residence of the President of Ukraine, was erected.
In the architecture of late 19th and early 20th centuries, the figure of Vladislav Horodetsky became prominent. Kyiv decorated with inimitable houses built in Modern Art and Architecture style (the House with Chimeras), neo-classicism (the Museum of Antiquities and Arts, presently the National Art Museum), neo-Gothic Art and Architecture style (Mykolaiv Roman-Catholic Church, presently the House of Organ Music), Moorish style (Karaite Temple, now Actors’ House) is especially grateful to him.
Граматика.
Числівники в англійській мові поділяються на кількісні (cardinal
numerals) і порядкові (ordinal numerals).
Кількісні числівники бувають прості (simple), похідні (derived) і
складені (composite). Простими є кількісні числівники від 1 до 12, а також
100, 1,000 і 1,000,000:
1 — one 9 — nine
2 — two 10 — ten
З — three 11 — eleven
4 — four 12 — twelve
5 — five 100 — a (one) hundred
6 — six 1,000 — a (one) thousand
7 — seven 1,000,000 — a (one) million
8 — eight
Похідними називаються числівники, утворені за допомогою
суфіксів. Це числівники від 13 до 19 і назви десятків.
Кількісні числівники від 13 до 19 утворюються додаванням суфікса
-teen до відповідних числівників першого десятка, які в трьох випадках
(13, 15, 18) перед суфіксом -teen зазнають змін у написанні й вимові:
three [θгі:] thirteen (13)
four fourteen (14)
five [faıv] fifteen ['fif ti:n] (15)
six sixteen (16)
seven seventeen (17)
eight [eıt] eighteen ['ei'ti:n] (18)
nine nineteen (19)
Числівники від 13 до 19 мають два наголоси — на першому складі і
на суфіксі: fifteen ['fif ti:n], nineteen ['nain'ti:n].
Якщо ці числівники стоять перед іменником з наголосом на першому
складі, вони втрачають наголос на суфіксі: fifteen ['fifti:n] pencils, nineteen
['nainti:n] pages.
У позиції після наголошеного односкладового слова або
наголошеного складу числівники від 13 до 19 втрачають наголос на
першому складі: part fifteen [fif 'ti:n], report nineteen [nain 'ti:n].
Граматика: Числівник
The Numeral
Назви десятків утворюються додаванням суфікса -ty до відповідних
числівників першого десятка, при цьому деякі з них зазнають змін у вимові
і написанні:
two [tu:] twenty ['twenti] (20)
three [θгі:] thirty (30)
four forty (40)
five[faıv] fifty ['fiftı] (50)
six sixty (60)
seven seventy (70)
eight eighty (80)
nine ninety (90)
Наголос у числівниках, що позначають десятки, падає на перший
склад: twenty ['twentı], forty, eighty ['eıtı].
Числівник one перед словами hundred, thousand, million часто
замінюється неозначеним артиклем:
1,694 — а (або one) thousand six hundred and ninety-four. Числівники
hundred, thousand, million у множині не мають закінчення -s, якщо перед
ними стоїть інший числівник:
564 — five hundred and sixty-four
8,000 — eight thousand
2,000,025 — two million and twenty-five
Але якщо ці числівники вживаються як іменники, тобто коли перед ними
нема іншого числівника, вони приймають у множині закінчення -s. У цьому
разі після них стоїть іменник з прийменником of: hundreds of students сотні
студентів; thousands of workers тисячі робітників.
Порядкові числівники, крім перших трьох, утворюються з відповідних
кількісних числівників додаванням суфікса -th:
four — fourth
fifteen — fifteenth
При цьому в числівниках five і twelve -ve змінюється на f:
five — fifth
twelve — twelfth
До числівника eight, як і до інших, додається при вимові звук [θ], а
на письмі — лише одна буква h:
eight — eighth
У числівнику nine перед суфіксом -th буква е опускається:
nine — ninth
У назвах десятків перед суфіксом -ty буква у змінюється на іе:
sixty — sixtieth
Кількісним числівникам від 1 до 3 відповідають такі порядкові
числівники:
one — first
two — second
three — third
У складених порядкових числівниках, як і в українській мові, форму
порядкового числівника має лише останнє слово:
twenty-one — twenty-first
three hundred and sixty-four — three hundred and sixty-fourth
5.1 Практичні завдання
Вправа 1. Прочитайте такі числівники.
3, 13, 30, 4, 14, 40, 5, 15, 50, 8, 18, 80, 12, 100, 226, 705, 1000, 4568,
6008, 75 137, 425 712, 1 306 527, 2 032 678.
Вправа 2. Перекладіть англійською мовою.
12 січня 1946 р. 23 березня 1949 р.
31 березня 1950 р. 25 травня 1900 р.
22 вересня 1948 р. 20 серпня 1950 р.
21 грудня 1946 р. 11 жовтня 1951 р.
Вправа 3. Прочитайте такі числівники.
Five, sixth, eleven, sixteen, million, forty-five, thousand, seventeenth,
three, twenty-one, thirty, seventy-two, hundred, 3 million, tenth, fifth,
Домашнє завдання : модальне читання тексту «Architecture», вивчити невідомі слова з тексту.
- 2 Тематичний план практичних занять
- Тема 1. Фонетичні особливості професійного мовлення.
- План заняття
- Тема 2 Повна класифікація приголосних звуків.
- План заняття
- Тема 3 Повна класифікація голосних звуків
- План заняття
- Тема 4.Послідовність голосних звуків.
- Тема 5. Послідовність приголосних звуків.
- Тема 6. Наголос у словах англійської мови.
- Тема 7. Втрата вибуху, боковий вибух, носовий вибух.
- Словотворення за допомогою афіксації.
- Тема 8. Узагальнення знань про основні поняття та явища англійської фонетики. Фонетичний мінімум іноземної мови професійного мовлення.
- Вимоги до вимови
- Тема 9. Інтонація та її лінгвістична функція. Основні елементи синтагми.
- Тема 10. Класифікація інтонаційних моделей в англійській мові.
- Тема 11. Наголошені та ненаголошені склади.
- Тема 12. Низхідна та висхідна шкала. Їх особливості використання.
- Тема 13. Інтонація у стверджувальних реченнях.
- Тема 14. Інтонація прямої мови. Інтонація ввідних слів
- Тема 15.Інтонація питальних речень (загальні та спеціальні питання; запитання до підмета).
- Тема 16.Інтонація спонукальних речень. Типи наголосу.
- Тема 17. Темп мовлення. Ритм. Ритмічні групи.
- Тема 18. Граматичний мінімум іноземної мови професійного спілкування. Граматична структура сучасної англійської мови.
- Тема 19.Іменник. Артикль.
- 2.1 Утвореннямножиниіменників
- 2.2 Правила правопису множини іменників
- 2.3 Окремі випадки утворення множини іменників
- 2.4 Присвійний відмінок
- 2.5 Практичні завдання
- 2.6 Підсумкові тести з граматики
- 1. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 2. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 3. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 4. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 5. Доберіть іменник у необхідній формі.
- 3.1 Вживання неозначеного артикля
- 3.2 Вживання означеного артикля
- 3.3 Відсутність артикля перед обчислюваними іменниками
- 3.4 Вживання артикля з власними іменниками
- 3.5 Практичнізавдання
- 1. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- 1. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- 2. Доберіть артикль, якщо це потрібно.
- Тема 20Прикметник. Прислівник.
- 4.1 Практичні завдання
- 4.2 Підсумкові тести з граматики
- 1. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 2. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 3. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 4. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- 5. Доберіть необхідний ступінь порівняння прикметників.
- Тема 21.Займенник.
- 6.1 Особові займенники
- Indefinite Pronouns. Quantitative Pronouns.
- It's her, I am sure. (Bronte) Це вона, я певна.
- 6.2 Присвійні займенники
- 6.3 Зворотні займенники
- 6.4 Вказівні займенники
- 6.5 Питальнізайменники
- 6.6 Неозначені займенники
- 6.7 Кількісні займенники
- 6.8 Практичні завдання
- Тема 22.Числівник.
- Тема 23. Службові частини мови.
- Тема 24.Особливості вживання Perfect і Perfect Continuous в англійській мові.
- Тема 25. Особливості вираження минулого часу в англійській мові.
- Тема 26. Особливості вираження майбутнього часу в англійській мові.
- TheFutureIndefiniteTense
- I think I'll ... I don't think I'll...
- TheFutureContinuousTense
- 1.3.The Future Perfect Tense
- 1.4.The Future Perfect Continuous Tense
- 1.5.The Present Indefinite Tense
- 1.6. The Present Continuous Tense
- Тема 28. Часи англійського дієслова в пасивному стані.
- Тема 29. Непряма мова.
- Тема 30. Синтаксис як розділ граматики. Просте речення. Класифікація простого речення.
- Тема 31. Другорядні члени речення: додаток, означення, обставина.
- Тема 32. Складносурядне та складнопідрядне речення.
- Тема 33.Аналіз речення.
- Тема 34. Слово та його значення.
- Тема 35.Стилістична класифікація лексики.
- Тема 36. Морфологія слова.
- Тема 37. Комплексна контрольна робота
- Хід заняття
- 4 Перелік навчально – методичної літератури